© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uppeo Spółka Cywilna

al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice

REGON 384301899

NIP 6342967435

KRAZ 22878
 

www.uppeorecruitment.com

www.uppeo.com.pl

Uppeo to firma rekrutacyjna z Katowice. Jako agencja headhunterska i doradztwa personalnego prowadząca rekrutacje stałe na stanowiska specjalistyczne, szeregowe, średniego
i wyższego szczebla. Z sukcesem dzielimy
się naszym doświadczeniem z naszymi partnerami.

Headhunting | Direct Search
| Executive Search | Search & Selection

+48 794 177 228

+48 519 111 669

info@uppeorecruitment.com

Masz jeszcze jakieś pytania?

Wypełnij poniższy formularz

Więcej o nas

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
rekrutacj-pracownikow
rekrutacja-pracownikow

firmy rekrutacyjne katowice,
firma rekrutacyjna z Katowice

agencja-rekrutacyjna

Znalezienie odpowiedniego kandydata nie jest prostym zadaniem, szczególnie przy aktualnej sytuacji na rynku pracy. Kandydaci mogą przebierać w wielu ofertach, oczekują bardziej szczegółowych informacji o miejscu pracy oraz zainteresowania ze strony potencjalnego pracodawcy. Rekrutacja pracowników przez to trwa zdecydowanie dłużej. Rekruter nie poświęca już tylko czasu na przeglądanie CV, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, tylko pełni w firmie częściowo rolę handlowca. Musi samodzielnie i bezpośrednio znaleźć odpowiedniego kandydata, przedstawić mu ofertę i nierzadko przekonać do wzięcia udziału w procesie rekrutacji, czyli sprzedać ofertę pracy. Kosztuje to firmy bardzo dużo czasu, więc również i pieniędzy. Firmy zamiast skupiać się na swoim biznesie, który ma przynosić konkretny zysk, tracą czas na poszukiwanie odpowiednich osób do swojego zespołu. Tutaj z pomocą przychodzi agencja rekrutacyjna i jej metody rekrutacji pracowników. Sprawdź, dlaczego warto zlecić rekrutację profesjonalnej firmie rekrutacyjnej.

Korzyści ze zlecenia rekrutacji agencji

Agencja i firmy rekrutacyjne już bardzo prężnie działają na Zachodzie, natomiast w Polsce dopiero ich rynek się rozwija. Powodem tego jest przekonanie wśród przedsiębiorców, że współpraca z takimi podmiotami nie przynosi żadnych korzyści.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Przedsiębiorcy powinni przede wszystkim pamiętać, że dzięki współpracy z agencją rekrutacyjną oszczędzają swój czas i pieniądze. Mogą się również skupić na swoim „core” biznesie. Agencja rekrutacyjna samodzielnie dotrze do potencjalnych kandydatów różnymi metodami, przeprowadzi proces rekrutacji i przedstawi swojemu klientowi przynajmniej 2-3 odpowiednich kandydatów.

Możliwość zorganizowania rekrutacji ukrytej

Zaraz po rozpoczęciu rekrutacji w swojej firmie wszyscy pracownicy o tym będą wiedzieli. Pracownicy zaczną się zastanawiać, czy będzie to dodatkowe miejsce pracy, czy może firma chce podziękować za współpracę jednemu ze swoich pracowników. Będzie to miało wpływ na atmosferę w firmie oraz motywację obecnych pracowników, nawet jeżeli firma nie planuje nikogo zwolnić. Wówczas z pomocą przychodzi możliwość zlecenia rekrutacji ukrytej przez agencję rekrutacyjną. Tylko najlepsi kandydaci dowiedzą się, kim jest ich potencjalny, przyszły pracodawca bez wzbudzania niepokoju wśród obecnych pracowników.

Prestiż firmy

Współpraca pracodawców z agencjami headhunterskimi świadczy o stabilności finansowej przedsiębiorstwa, odpowiednim zapleczu finansowym oraz profesjonalnym podejściu do rekrutacji pracowników. Pracodawca daje jasny znak kandydatowi, że poważnie traktuje nabór pracowników do swoich zespołów, a pracownik może liczyć na stabilne zatrudnienie z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Gwarancja zatrudnienia

Korzystając z usług agencji rekrutacyjnej możesz otrzymać gwarancję na pracownika. Oznacza to, że jeżeli zrekrutowany pracownik nie sprawdzi się na stanowisku, nie będzie pasował do zespołu to agencja bez dodatkowych opłat znajdzie nowego kandydata na jego miejsce.

agencja-rekrutacyjna-katowice

Na co przygotować się przed kontaktem z agencją rekrutacyjną?

Bardzo wielu pracodawców kontaktuje się z agencją z prośbą o wycenę przeprowadzeniu procesu rekrutacji, jedna nie są do końca pewni, kogo potrzebują. Oczywiście profesjonalny headhunter będzie wiedział, jakie pytania zadać klientowi i pomóc przygotować brief dotyczący stanowiska, lecz również warto wcześniej przygotować się na takie pytania. Headhunter na pewno zapyta o:

 • Nazwę stanowiska oraz jego synonimy używane w firmie i poza nią,

 • Wymagania formalne (wykształcenie, doświadczenie, języki obce),

 • Umiejętności twarde i miękkie,

 • Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje,

 • Możesz również spotkać się z pytaniem o personę kandydata. Jeżeli nie masz takich informacji to sprawny headhunter pomoże Ci szybko stworzyć profil persony kandydata – również na podstawie aktualnych pracowników w Twojej firmie,

 • Firmę i jej kulturę – przede wszystkim. Jak wygląda dzień pracy w Twojej firmie, co w danym czasie miałby robić Twój pracownik, kto może mu pomóc z obowiązkami, czy często zostaje się w nadgodzinach,

 • Często również headhunterzy pytają o możliwość przedstawienia kandydatów, którzy nie pasują w 100% do profilu kandydata, ale z predyspozycjami do osiągnięcia wymaganych kwalifikacji w krótkim czasie,

 • Ofertę. Co możesz zaoferować swojemu pracownikowi. Nie tylko chodzi o warunki finansowe, ale również benefity pozapłacowe, które przyciągają młode osoby wchodzące na rynek pracy.

 

Współpraca z agencją rekrutacyjną – etapy:

 • Przedstawimy Ci etapy współpracy z agencją rekrutacyjna, na podstawie naszej pracy, abyś mógł wiedzieć, czego możesz oczekiwać na poszczególnym stadium współpracy oraz rekrutacji:

 • Przesłanie zapytania ofertowego ze wstępnym opisem potencjalnego kandydata. Kontaktujemy się wówczas telefonicznie i dopytujemy o dodatkowe oczekiwania,

 • Przesyłamy wstępną propozycję współpracy,

 • Spotkanie online lub bezpośrednie odnośne profilu poszukiwanej osoby, przygotowanie briefu, persony,

 • Propozycja umowy i potwierdzenie oferty.

 • Rozpoczęcie kampanii marketingowych w mediach online oraz offline z dobrze przygotowanym komunikatem,

 • Selekcja nadesłanych aplikacji i uzyskanych CV w sposób bezpośredni oraz dzięki naszej sieci kontaktów,

 • Spotkania online lub bezpośrednie z kandydatami, wstępna rozmowa kwalifikacyjna z wywiadem behawioralnym, wybór najlepszych kandydatów

 • Przygotowanie kart oceny kandydatów i rekomendacji dla naszego klienta,

 • Rozmowa kwalifikacja w siedzibie klienta – klient może poznać osobiście kandydatów, zadać dodatkowe pytania i potwierdzić informacje uzyskane od agencji,

 • Wybór kandydata i jego zatrudnienie przez klienta,

 • Okres gwarancji na pracownika. W tym czasie, jeżeli pracownik się nie sprawdzi lub odejdzie z firmy, agencja rekrutacyjna znajdzie Ci nowego pracownika.

 • Wsparcie i konsultacje. Od samego początku wspieramy naszych klientów w wyborach kandydatów, usprawnieniu rekrutacji. Znamy się nie tylko na zasobach ludzkich, lecz również na biznesie i aktywnie wspieramy pracodawców w decyzjach odnośnie zmian kadrowych związanych z rozwojem przedsiębiorstwa.

 • Przygotowujemy raport z rekrutacji. Dzięki niemu nasz klient dowiaduje się, z jakich źródeł zostały pozyskane kontakty, dlaczego odrzucaliśmy poszczególnych kandydatów, jaka jest aktualna sytuacja na rynku pracy.

 • Regularnie informujemy naszych klientów o rozwoju sytuacji w procesie rekrutacji, najczęściej raz w tygodniu, pozostając w stałym kontakcie e-mailowym oraz telefonicznym w razie potrzeby szybkiej reakcji.

 

Współpraca z agencją rekrutacyjną. Jak skorzystać z usługi?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz na stronie, a nasi specjaliści znajdą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy zgranym i otwartym zespołem, z którym możesz otwarcie porozmawiać o swoich obawach, oczekiwaniach i wcześniejszych doświadczeniach w rekrutacji.

Wiemy, że nasi klienci boją się, że agencje rekrutacyjne nie zrozumieją ich potrzeb, nie trafią do potencjalnych kandydatów, nie będą wiedzieć, jakich dokładnie pracowników potrzebują. To bardzo częsta odpowiedź naszych klientów: „Ale ja nie wiem, czy wy zrozumiecie to stanowisko pracy”. Gwarantujemy, że zrozumiemy! Wiemy, jakie pytania zadawać naszym klientom. Wiemy, jak lepiej poznać stanowisko, którego nasz klient szuka.

 

Przejdź do formularza kontaktowego >>>>

Rekrutacja pracowników przez agencję rekrutacyjną

Przeczytaj pozostałe nasze artykuły

16 sierpnia 2021
rekrutacja-agencja-firma-rekrutacyjna
 1. pl

Wróć do listy artykułów