© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uppeo Spółka Cywilna

al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice

REGON 384301899

NIP 6342967435

KRAZ 22878
 

www.uppeorecruitment.com

www.uppeo.com.pl

Uppeo to firma rekrutacyjna z Katowice. Jako agencja headhunterska i doradztwa personalnego prowadząca rekrutacje stałe na stanowiska specjalistyczne, szeregowe, średniego
i wyższego szczebla. Z sukcesem dzielimy
się naszym doświadczeniem z naszymi partnerami.

Headhunting | Direct Search
| Executive Search | Search & Selection

+48 794 177 228

+48 519 111 669

info@uppeorecruitment.com

Masz jeszcze jakieś pytania?

Wypełnij poniższy formularz

Więcej o nas

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
rekrutacj-pracownikow
rekrutacja-pracownikow

firmy rekrutacyjne katowice,
firma rekrutacyjna z Katowice

agencja-rekrutacyjna-headhunter

Rekrutacja pracowników ma na celu znalezienie najlepszych kandydatów na oferowane stanowisku. W praktyce więc, zanim pracodawca zatrudni śmiałka, testuje go na kilka możliwych sposobów. Na ogół pierwszym etapem tego procesu jest zapoznanie się z CV kandydata i zadanie mu kilku podstawowych pytań. Kolejne pułapy rekrutacji zależą od typu danego stanowiska i mogą mieć postać testu, zadania próbnego lub bardziej wnikliwej rozmowy. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej!

Zamieszczanie ogłoszeń z ofertą pracy – Search&Selection

Pierwszą z metod rekrutacji jest zamieszczanie ogłoszeń w mediach społecznościowych, forach i portalach informacyjnych. Plusem tego rozwiązanie jest to, że zdecydowana większość osób, które szukają pracy, korzysta właśnie z tej opcji. W ogłoszeniu możesz przedstawić w przejrzysty sposób wszystkie wymagania, oczekiwania oraz zakres obowiązków. Większość portali oferuje także opcję automatycznej aplikacji i możliwość zamieszczenia portfolio, CV lub innych dokumentów potrzebnych do poparcia doświadczenia kandydata. Musimy oczywiście pamiętać, aby komunikat, który przekazujemy w ogłoszeniu był dostosowany do persony naszego kandydata.

Najskuteczniejsze metody rekrutacji - Direct Search oraz Executive Search

Drugą popularną metodą rekrutacji jest Direct Search polegający na rekrutacji specjalistów, którzy nie szukają aktualnie pracy, jednak rekruter składa im propozycję zatrudnienia. Dużą korzyścią z tego typu działalności jest możliwość wyłowienia największych talentów i zatrudniania ich u siebie. Docieramy do osób o wąskiej specjalizacji z bardzo wysokimi kwalifikacjami i już przy wstępnym kontakcie bardzo sprawnie identyfikujemy potencjalnego kandydata. Metoda bardzo dobrze się sprawdza przy rekrutacjach ukrytych, które są zawsze zlecane agencji rekrutacyjnej.

Korzystanie z systemu poleceń oraz sieci kontaktów - Networking

Kolejny ze sposobów polega na skorzystaniu z doradztwa i poleceń naszej sieci kontaktów. To dzięki znajomościom możesz wyłowić nowe, nieodkryte talenty. Jest to bez wątpienia jedna z popularniejszych metod rekrutacyjnych i co więcej – poleceni kandydaci najczęściej pasują do profilu kandydata oraz bardzo często do kultury firmy, stając się lojalnymi pracownikami, tym samym zwiększając szansę na wspólny sukces.

Jak wybrać najlepszego kandydata na stanowisko pracy — rekrutacja w pigułce

Pracodawca zwykle pochłonięty jest obowiązkami związanymi z nadzorem wykonywanych w firmie zadań, poszukiwaniem bardziej zoptymalizowanych metod na osiągnięcie założonego celu oraz bieżącą kontrolą finansów w przedsiębiorstwie. Z tego powodu rekrutacja nowego pracownika może być dla szefa dużym obciążeniem czasowym i logistycznym. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty agencji rekrutacyjnych.

Współpraca z agencją rekrutacyjną to dobry wybór, a profesjonalny headhunter z łatwością sprawdzi kandydatów pod względami takimi jak:

 • zdolności językowe,

 • umiejętności pracy w grupie,

 • umiejętności psychologiczne,

 • wiedza merytoryczna,

 • doświadczenie i predyspozycje,

 • umiejętność reagowania pod wpływem stresu,

 • referencje.

 

agencja-rekrutacyjna

 

Jeśli chcesz wiedzieć, czy zgłaszający się pracownik faktycznie posiada odpowiedni kompetencje — sprawdź go przy użyciu profesjonalnych sposobów. Podstawowe narzędzia to m.in.:

 • porównanie doświadczenia kandydatów na podstawie CV,

 • rozmowa kwalifikacyjna z odpowiednio przeprowadzonym wywiadem behawioralnym, obrazującym dotychczasowe doświadczenie kandydata,

 • zadawanie pytań logicznych w celu ustalenia stopnia kreatywności danej osoby i jej umiejętności podczas rozwiązywania problemów,

 • przeprowadzenie AC (Assesment Center), czyli m.in. próbki autorskich prac (np. w Copywritingu, IT, zawodach muzycznych), czy analiza case study kandydata.

Jakie są cechy skutecznego rekrutera?

Od cech headhuntera zależy przebieg całej rekrutacji oraz panująca podczas niej atmosfera. To właśnie ten specjalista powinien poprawnie formułować wypowiedzi i pytania tak, aby kandydat nie musiał odczuwać niepotrzebnego stresu. Najważniejsze cechy dobrego rekrutera to m.in.:

 • doskonała wiedza w konkretnej dziedzinie,

 • ciekawość,

 • umiejętność precyzyjnego formułowania pytań,

 • otwartość i cierpliwość,

 • profesjonalizm.

Podsumowując, proces rekrutacji najlepiej jest powierzyć specjalistom. Agencje rekrutacyjne to miejsca, w których znajdziesz najlepszych kandydatów na oferowane stanowisko i szybko skompletujesz kompetentny oraz zgrany Team!

 

Metody rekrutacji pracowników

Przeczytaj pozostałe nasze artykuły

16 sierpnia 2021
rekrutacja-agencja-firma-rekrutacyjna
 1. pl

Wróć do listy artykułów