© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uppeo Spółka Cywilna

al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice

REGON 384301899

NIP 6342967435

KRAZ 22878
 

www.uppeorecruitment.com

www.uppeo.com.pl

Uppeo to firma rekrutacyjna z Katowice. Jako agencja headhunterska i doradztwa personalnego prowadząca rekrutacje stałe na stanowiska specjalistyczne, szeregowe, średniego
i wyższego szczebla. Z sukcesem dzielimy
się naszym doświadczeniem z naszymi partnerami.

Headhunting | Direct Search
| Executive Search | Search & Selection

+48 794 177 228

+48 519 111 669

info@uppeorecruitment.com

Masz jeszcze jakieś pytania?

Wypełnij poniższy formularz

Więcej o nas

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
rekrutacj-pracownikow
rekrutacja-pracownikow

firmy rekrutacyjne katowice,
firma rekrutacyjna z Katowice

firma-rekrutacyjna-katowice

Sourcing jest metodą rekrutacji na pozyskiwanie kandydatów pasywnych. Warto wyjaśnić, że można w ten sposób komunikować się także z osobami aktywnie poszukującymi pracy, jednak najczęściej zjawisko to polega na wyszukiwaniu specjalistów poprzez serwisy takie jak np.: Google lub LinkedIn i zapraszanie ich do udziału w prowadzonej przez siebie rekrutacji. Jest to więc działanie mające na celu aktywne poszukiwanie odpowiednio wykształconych i doświadczonych osób, które obejmą wolne stanowiska. Sprawdź, na czym dokładnie polega to zjawisko i jak je efektywnie wykorzystać!

Sourcing to docieranie do specjalistów, których chcesz mieć w swojej firmie

Podstawową metodą rekrutacji jest zamieszczenia ogłoszeń, na które kandydaci odpowiadają poprzez wysłanie CV i aplikacji. Sourcing natomiast sprawia, że aktywne działania pozostają w rękach pracodawcy lub też osoby, której zlecił on poszukiwanie najlepszych specjalistów. W praktyce więc może być to również powiązane z tzw. executive search, czyli rekrutacją na najwyższej stanowiska w firmie.

Pamiętaj, że współpraca z agencją rekrutacyjną nie wyklucza używania tej metody, a profesjonalni rekruterzy często wykorzystują ją kiedy liczba zgłoszeń na stanowisko jest niewielka lub gdy aplikujące osoby nie mają wystarczających kwalifikacji. Zalety sourcingu to m.in.:

  • możliwość samodzielnego wybrania i pozyskania najlepszych specjalistów,

  • duże szanse na zadowolenie z pracy zatrudnionej osoby,

  • poczucie satysfakcji z aktywnego poszukiwania wybitnych kandydatów,

  • brak ograniczeń w działaniu,

  • możliwość samodzielnego rozpoczęcia komunikacji z kandydatem.

 

Ile kosztuje sourcing i czy warto zatrudnić Headhuntera?

Jeśli chcesz poszukiwać kandydatów na portalach takich jak LinkedIn lub GoldenLine pamiętaj, że musisz wykupić stosowną licencję. W przypadku, gdy zdecydujesz się powierzyć to zadanie innej osobie, jej wynagrodzenie także będzie stanowiło pewien wydatek. Koszty są zależne od tego, na jaki czas wykupujesz pakiet i ile obowiązków ma zatrudniony przez Ciebie rekruter.

Czy współpraca z agencją rekrutacyjną jest bardziej opłacalna? Jedno jest pewne. Delegując zadanie, jakim jest znalezienie najlepszego pracownika rekruterowi z agencji, masz pewność, że włoży on w to duży wysiłek i różnymi sposobami znajdzie dobrego specjalistę. Agencje również korzystają z sourcingu. Zajmują się tym na ogół headhunterzy, którzy regularnie przeglądają portale społecznościowe i wyławiają prawdziwe talenty metodą Direct Search.

A ile to kosztuje? To zależy od stanowiska, na które szukasz pracownika, wymagań wobec niego i branży, w której pracujesz. Zazwyczaj jest to jedno- lub dwukrotność wynagrodzenia brutto pracownika, na którego dodatkowo otrzymasz gwarancję. A poza sourcingiem firma rekrutacyjna dodatkowo uzupełni listę kandydatów o wyniki z Networkingu oraz Search&Selection, przygotuje raport z rekrutacji oraz doradzi w zatrudnieniu najlepszej osoby.

Jak wygląda sourcing krok po kroku?

Pierwszym krokiem jest sprecyzowanie swoich oczekiwań względem kandydata. Kiedy już rekruter ma określone wymagania, rozpoczyna się aktywne poszukiwanie odpowiednich osób poprzez przeglądanie ich profili. Kluczem do znalezienia kontaktu i wspólnego języka z potencjalnym kandydatem jest zaoferowanie mu lepszej propozycji niż miał dotychczas oraz uprzejma rozmowa i zachęcenie do udziału w rekrutacji.

Późniejsze jej etapy przebiegają standardowo. Korzystając z sourcingu, warto rozważyć powierzenie komunikacji z potencjalnym pracownikiem doświadczonej osobie, np. pracownikowi agencji rekrutacyjnej. Pamiętaj, że nieodpowiednie podejście do potencjalnego kandydata może nie przynieść pożądanego skutku.

Szukasz pracownika na swoje wolne stanowisko? Wyślij nam niezobowiązujące zapytanie i dowiedz się więcej, jak możemy Ci pomóc! Formularz kontaktowy >>>

Czym jest sourcing i czy warto z niego korzystać podczas rekrutacji nowych pracowników?

Przeczytaj pozostałe nasze artykuły

17 sierpnia 2021
rekrutacja-agencja-firma-rekrutacyjna
  1. pl

Wróć do listy artykułów